בתקופת מלחמת חרבות ברזל והקורונה חלה עליה של עשרות אחוזים בחזרה להרגלים מזיקים, איך אנחנו יכולים לעזור
24 בנובמבר 2023
כמה חוסך לקופת החולים מבוטח ששיפר את בריאותו לטווח ארוך
4 בדצמבר 2023
 

מגיפת COVID-19 לימדה אותנו שיעורים רבים, אחד מהם הוא החשיבות של שמירה על מערכת חיסונית חזקה ובריאות טובה. התברר כי אלו הסובלים מהרגלים מזיקים שמובילים להשמנה ועישון נמצאים בסיכון גבוה בהרבה למחלות כרוניות ולמערכת חיסונית חלשה בה הם יותר חשופים לנגיף מאשר אלו שלא. למעשה, מחקר שפורסם ב-British Medical Journal מצא שאנשים שסובלים מהשמנת יתר היו בסיכון גבוה פי שניים להתאשפז עם COVID-19, ולמעשנים היה סיכוי גבוה פי שניים לפתח תסמינים חמורים.

אפשר לא להתחסן, אבל חשוב לדעת שעליכם להכין את מערכת החיסון שלכם למצבי סיכון ולהפחיתם בעזרת שמירה על מדדים תקינים של משקל וריאות נקיות.

ממצאים אלה מדגישים את החשיבות של מניעת התמכרויות התנהגותיות כדרך להפחית את הסיכון למוות ממחלות ולהגן על עצמנו מפני התפרצויות עתידיות של נגיפים. עישון ואכילת יתר הן שתיים מההתמכרויות ההתנהגותיות הנפוצות ביותר, וניתן למנוע את שתיהן באמצעות שינוי התנהגות עצמי ושינוי אורח החיים.

עישון הוא הגורם המוביל למוות שניתן למנוע ברחבי העולם, עם למעלה מ-8 מיליון מקרי מוות בכל שנה המיוחסים למחלות הקשורות לעישון. הכימיקלים בעשן הטבק פוגעים כמעט בכל איבר בגוף, ומעשנים נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח סרטן, מחלות לב ומחלות בדרכי הנשימה. הפסקת עישון יכולה להיות קשה, אבל זה אחד הדברים הטובים ביותר שאתם יכולים לעשות לבריאות שלכם. היתרונות של הפסקת עישון הם מידיים, ועם הזמן, הסיכון שלך לפתח מחלות הקשורות לעישון יורד באופן משמעותי..

אכילת יתר והשמנת יתר גם הן דאגות בריאותיות מרכזיות. בארצות הברית, יותר משני שלישים מהמבוגרים נחשבים לסובלים מעודף משקל או השמנת יתר. השמנת יתר מגבירה את הסיכון לפתח מגוון רחב של בעיות בריאות, כולל סוכרת, מחלות לב, שבץ וסוגים מסוימים של סרטן. אכילת תזונה בריאה ופעילות גופנית באופן קבוע יכולים לסייע במניעת השמנה ולהפחית את הסיכון ללקות במחלות כרוניות אלו.

בנוסף למניעת מחלות כרוניות, שמירה על בריאות טובה יכולה גם לסייע בהגנה עלינו מפני התפרצויות עתידיות פוטנציאליות של וירוסים. אמנם אין דרך לחזות מתי המגיפה הבאה תתרחש, אבל אנחנו יכולים לנקוט בצעדים כדי להכין את עצמנו על ידי שמירה על בריאות טובה.

אז איפה הבעיה ? למרות שנושא "הקורונה" היה כאן במשך שנים אנשים שנחשבים תחת גורמי הסיכון לא באמת עשו למען עצמם. הסיבה היא פשוטה רק רק כ- 1% עד 5% מצליחים לצאת מהתמכרות התנהגותית.

"חותם בריאות" השיקה לאחרונה שיטה חדשה להעלאת מודעות ומוטיבציה לשינוי הרגלים ולהצלחה דרך שינוי התנהגות עצמי בירידה במשקל, הפסקת עישון והתמכרויות נוספות: לעבודה, מסכים, פורנו, קניות והימורים.

תכנית א' - העלאת מודעות לאלמנטים ההתמכרותיים ושינוי התנהגות עצמי – כ 3 חודשים - ואין מחוייבות להתחיל למשל בשינוי תזונה.

תכנית ב'- ליווי תכנית הפעולה של המשתתף תמיכה ומודעות לרגרסיה לפרק זמן שבוחר הלקוח.

השיטה נועדה להוביל שינוי בריאותי עולמי, לקדם עצמאות ומוטיבציה פנימית ואישית ולפתח מודעות וחוסן בפני התמכרויות התנהגותיות. "החוליה החסרה" הדרושה להצלחה ולפריצת דרך להתמדה ביציאה מהתמכרויות היא פיתוח חוזקות ועוצמה המתגברות על המכשולים בדרך להצלחה. התכנית של "חותם בריאות" כוללת מסע חוויתי, סרטונים, קטעי אודי וסיפורים מעוררי השראה ואף התאמה אישית ובניית תכנית להחזרת העצמאות והשליטה שלכם בעתידכם הבריאותי.

הצטרפו לקהילת "חותם בריאות" ושפרו את איכות החיים שלכם בעזרת פיתוח מיומנויות חדשות וכלים לחיים. אנו נלווה אתכם ליצירת תהליך שינוי אפקטיבי ואינדיבידואלי לבניית חיים מלאים ובריאים, ואף לעמידות בפני הנגיף הבא.

חשוב לזכור כי גם עליה ב"סטרס" ובהלה מ"נגיף" והשלכותיו מובילה לצריכת יתר של ההתמכרות והתרחבותה מה שמוביל לנזקים גדולים יותר עקב: השמנה, העלאת צריכת הסיגריות, העלאת זמן התמכרות לעבודה, העלאת הזמן בצריכת מסכים ו"פורנו". לכן חשוב לבצע עבודת הכנה לחיזוק המערכת החיסונית והורדת השפעת הסטרס המיותר.

ליציאה מהרגלים עם אלמנטים התמכרותיים ומציאת פתרונות אחרים להקלה על "סטרס" או אי יצירתו ולחיזוק המערכת החיסונית: אנו מזמינים אתכם להכיר ולהתנסות במערכת החדשנית שפותחה על ידי "חותם בריאות" על מנת לסייע לטיפול בשורש התפיסות המגבילות אשר מקשות עלינו לבצע שינויים רצויים. שיטת חותם בריאות מאפשרת הצלחה לאורך זמן גם לאלה שנכשלו מספר פעמים רב, בואו נסו את שאלון ההתנסות שלנו ללא תשלום והצליחו למען חיים איכותיים בריאים מתמשכים ללא התמכרויות.

לפרטים נוספים צרו עימנו קשר היום

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.